Balul bobocilor la Liceul Teoretic German „Friedrich Schiller”

Cei din urmă se distrează cel mai bine.

Așa s-au gândit elevii  liceului nostru, care și-au organizat balul bobocilor abia acum miecuri 19 decembrie 2012, înainte de Crăciun, după ce au terminat cu tezele. Elevii clasei a XI-a, sprijiniți de colegii lor de liceu și de profesori au pregătit în detaliu petrecerea de Bun Venit .

De fapt nu a fost o simplă petrecere, putem vorbi de un adevărat spectacol cu probe variate, momente artistice între probe, concertul trupei Blue Strings și petrecerea de după.  La finalul concursului  juriul a desemnat câstigătorii.

Michelle,cea mai frumoasa boboaca , a plecat acasa cu titlul de Miss. Titlul de Mister i-a revenit lui Claudiu, un tânăr plin de energie și originalitate. Toți elevii  Liceului Teoretic German au arătat că sunt  în pas cu moda și așteaptă cu nerăbdare Balul Primăverii.