Bun venit în noul an școlar 2013 – 2014!

bun venit“Dragi elevi,

Bine aţi revenit la şcoală după o vacanţă binemeritată ale cărei amintiri vă sunt proaspete în memoria afectivă.
Intraţi acum într -un nou an şcolar, în care veţi descoperi noi taine ale lumii sprijiniţi şi îndrumaţi  de dascălii voştri .

Truda aceasta nu va fi în zadar, căci satisfacţiile şcolare vor veni prin tot ce veţi dobândi bun, frumos şi folositor pentru mintea şi inima voastră.
Trăim într-o lume aflată într-o expansiune accelerată  a cunoaşterii şi civilizaţiei, cu care trebuie să ţinem pasul.

Şcoala vă va ajuta prin tot ce învăţaţi, să aveţi instrumentele necesare pentru a face faţă la această provocare continuă de adaptare la nou.

Dragi părinţi,
Copiii pe care-i educăm sunt o   investiţie făcută pentru viitor. Roadele strădaniilor noastre vor fi spre adevărată bucurie şi totodată o măsură a educaţiei pe care vom reuşi să le-o dăm împreună. De aceea vă  invit  să fim uniţi în efortul educaţional, pentru ca generaţiile formate în această şcoală să fie un prilej de mândrie şi satisfacţie pentru fiecare dintre noi.
La început de an şcolar, vă urez tuturor multă sănătate, putere de muncă încununată cu satisfacţii şi să privim cu încredere viitorul apropiat.”