O noua zi de școală petrecută în Oradea

Chiar dacă au ajuns aproape de miezul nopții în Oradea, dimineața toți elevii au fost prezenți la ore.
Programul s-a desfășurat normal, elevii din Tharandt participând la cursuri împreună cu elevii Liceului German.
Inainte de masă au vizitat clasele primare din Piața Cazărmii, unde au fost primiți cu multe emoții de elevi și cadre didactice.
La amiază au luat masa la Colegiul Tehnic Mihai Viteazul după care fiecare s-a îndreptat spre casă.
După amiază ne-am întălnit în Băile Felix pentru a vizita stațiunea, cu precădere Lacul cu Nuferi.
Programul de seară a fost la liberă alegere..familie…cumpărături…