Festivitatea de deschidere a noului an scolar

Festivitatea de deschidere a noului an scolar a fost un prilej potrivit pentru a reaminti elevilor importanta pe care o are scoala in formarea fiecaruia. Educația este un drum frumos, pe care vă dorim să îl parcurgeți cu mult curaj și cu încredere. Școala este un spațiu decisiv al formării voastre. Sunt anii în care luați hotărâri esențiale pentru propria viață, în care vă descoperiți și vă cultivați pasiunile, în care înțelegeți rostul valorilor, importanța integrității, a colaborării, a responsabilității.

Noi, adulții, vă suntem alături, dar vom avea mereu nevoie de implicarea și de vocea voastră. Vă încurajam să nu alegeți mereu calea cea ușoară, dar să încercați să o căutați de fiecare dată pe cea corectă.

Parintilor le dorim să aiba parte de nenumărate motive de mândrie oferite de reușitele școlare ale copiilor.

Vă urez tuturor un an școlar cu inspirație, cu rezultate bune, cu încredere și cu viziune trainică pentru viitor!